Sýpka je podle starosty Michala Marka využívaná několikrát měsíčně. Mezi nejnavštěvovanější akce patří jarmark s uměleckými a rukodělnými výrobky Fler nebo dětská divadelní představení, kam podle jeho slov zavítá asi dvě stě návštěvníků. „Na menší akce, divadla či promítání kina pro dospělé bohužel tolik lidí nechodí, odhadem je tam ale vždy kolem šedesáti účastníků,” řekl Marek.

Obyvatelům Medlánek chyběla klubovna, ve které by svůj volný čas mohly trávit děti i senioři. Takhle bude vypadat.
Co bude nového v Brně? Prohlédněte si projekty, které si lidé odhlasovali

Část prostor si mohou lidé také pronajmout. Například na svatební hostinu. Za hodinový pronájem zájemci zaplatí tisíc korun, za den čtrnáct tisíc a za dva dny dvacet tisíc.

Rekonstrukce budovy je podle starosty běh na dlouhou trať. Úpravy vrchních prostor, především podlahy nebo vzduchotechniky, se uskutečnily už před dvěma lety. „Měli jsme štěstí, že nám do toho vstoupil covid. Získali jsme volné prostory, protože se akce nekonaly a my jsme mohli rekonstruovat,” povídal Marek. V loňském roce centrum dostalo nové podlahy, sociální zařízení a kuchyňku. Dostupný je také výtah.

Chyba, která se stává jednou za 100 let. Upálení Morany zimu z Brna neodneslo
Chyba, která se stává jednou za 100 let. Upálení Morany zimu z Brna neodneslo

Dosavadní přestavba Sýpky stála víc než patnáct milionů korun. Většinu peněz městská část získala od města, přispěl i kraj. Společenské centrum čekají v budoucnu zřejmě i další opravy. Představitelé městské části se baví například o rekonstrukci střechy a sanačních pracích na odvlhčení zdiva. Přesný termín zatím není známý.

LUCIE BURIANOVÁ