Podle řidičů Uberu, které Brněnský deník Rovnost oslovil, jim taxikáři často vyhrožují. „Jednou si mě zavolali a nechali se odvézt do jednosměrky, kterou pak z druhé strany další taxikáři zablokovali auty a zavolali na mě policii. Podruhé mě také zablokovali a pak mi vypustili gumy," vypověděl Brňan, který si nepřál uvést své jméno kvůli obavám o bezpečí.

Čtěte také: Křižovatky vyvolávající obavy? Častým místem nehod je i křížení Cejlu a Koliště

Podle Koláře je takové chování taxikářů nepravděpodobné. „My, co jednáme s magistrátem, ostatní uklidňujeme, aby nedošlo k nějakým nepříjemnostem. Naopak máme na videu, jak nám řidič Uberu vyhrožuje, že nám prostřelí koleno," řekl.
Spory mezi konkurenčními řidiči už řešili také policisté. „Vyjeli jsme k několika konfliktům, kde byla v některých případech vyhrocenější atmosféra," připustil policejní mluvčí Pavel Šváb. Přestupky podle něj policisté předali do správního řízení na magistrát a řidiče napomenuli, aby se chovali slušně.

Taxikáři hodlají proti Uberu bojovat i na právnické frontě. V pondělí svůj požadavek zákazu služby probírali jejich zástupci s náměstkem primátora pro dopravu Matějem Hollanem a zástupci odboru dopravy magistrátu. „Předali nám podnět k žalobě. Jako její součást navrhují žádost o předběžné opatření, díky kterému by soud mohl zakázal činnost Uberu na území Brna, dokud nebude rozhodnuto, zda je nebo není legální," přiblížil výsledek schůzky Hollan.

Čtěte také: Přeperu i muže, říká nováček mezi strážníky

Zástupci taxikářů tvrdí, že proti Uberu jsou i kvůli bezpečí cestujících. „Když si objednáte taxi, máte čitelně jméno řidiče, jeho koncesi, číslo, všechno. Ale u řidičů Uberu nic takového není. Vůbec nevíte, kdo řídí a to není bezpečné," myslí si muž.

Společnost provozující přepravu objednávanou i placenou přes mobilní aplikaci tvrdí, že proti taxikářům bojovat nechce. „Nehodláme být konkurence taxislužeb, ale přinášíme do Brna zcela novou možnost přepravy. Cílíme na jiné skupiny cestujících a věříme, že v jednom městě vedle sebe můžeme fungovat," zdůraznila mluvčí Uberu Miroslava Jozová.

Čtěte také: Revoluce v taxislužbě: Uber přichází do Brna