Následně auta vyrazila na protestní spanilou jízdu po malém městském okruhu. „Stávkujeme v dnešní den, protože Brusel vyhlásil celosvětovou žádost o podporu taxikářů. Začali velmi razantně řešit po celém světě Bolt a Uber," řekl svolavatel akce Petr Kováč.

První dvě soupravy z továrních linek Škoda group představili zástupci Jihomoravského kraje na brněnském nádraží. Vozy začnou jezdit již na podzim.
VIDEO: Moravia na kolejích. Podívejte se na první jízdu vlaku z Brna do Tišnova

Taxikáři se sešli podle slov Kováče také proto, že s nimi nehodlají představitelé města komunikovat. „Vadí nám, že se uzavřelo centrum města a my kvůli tomu nemůžeme vyzvednout třeba starou babičku přímo na náměstí, ale musíme jí říct, že musí dojít o holi na jiné místo, kam můžeme," zmínil Kováč omezení vjezdu aut na náměstí Svobody, kde platí od července přísnější podmínky.

Zdroj: Deník/Barbora Vozková

Průběh akce monitorovali brněnští policisté. Dohlíželi především na dodržování pravidel silničního provozu. „Řidiči v avizované koloně vozidel nemají zvláštní postavení a jsou povinni pravidla bezvýhradně dodržovat. Hlídky dopravních policistů budou na důležitých místech malého městského okruhu operovat. Vedle monitorování a následného řešení možných dopravních přestupků i řidičů taxislužby jedoucích v avízované koloně," sdělil před akcí policejní mluvčí Bohumil Malášek.

V případě potřeby byli připravení policisté usměrňovat dopravu tak, aby byla co nejplynulejší a nezhoršilo se obvyklé každodenní přetížení a omezená průjezdnost.

MICHAL HRABAL
BARBORA VOZKOVÁ