Kromě elektrárny v parku do konce roku vyrostou i dobíjecí stanice pro elektromobily nebo soustava chytrého osvětlení. „Sloupy budou dokonale stavebnicové, proto je možné je osadit vybranými prvky, které se dají v budoucnu obměňovat. Na multifunkčním sloupu může kromě světla být také wi-fi hotspot, radar, kamera, senzor kvality ovzduší, bezdrátové nabíjení nebo například infopanel,“ vysvětlil Pavel Rouček z Technických sítí Brno.

Franta Kocourek dokázal přetrhnout balíček karet, také ale skládal básničky, hrál v divadle, zpíval a tančil ve folklórním souboru.
Trhal balíčky karet, ohýbal železo. Silák Franta Kocourek bude mít v Brně pomník

Kolik ekologická modernizace Technologického parku Brno bude stát, zatím není jasné. Podle ředitelky strategického rozvoje a marketingu parku Jitky Sládkové jsou totiž projekty stále ve fázi příprav. „Jsme centrem vědy a inovací v Brně. Chceme být moderní, ekologičtí a přístupní pro všechny. V plánu máme i testování a využití nových technologií například pro úpravu zeleně nebo různé způsoby snižování energetické náročnosti budov,“ doplnila Sládková.