Brňanům, kteří včera zavítali do hotelu International v centru města se tak muselo zdát, že se vrátili o téměř půl století zpátky.

„Slavíme pětačtyřicet let od založení hotelu a rozhodli jsme se dát Brňanům dárek. Dnes jsou všechny ceny na úrovni šedesátých let,“ oznámil obchodní ředitel hotelu Michal Řičánek.

Dobová jídla i dobové ceny přilákaly do hotelové restaurace stovky lidí. Snad nejžádanější delikatesou byl plněný purkrabský telecí řízek za dvacet korun a padesát haléřů.

„Nabídku jsme vytvořili ve spolupráci s kuchařem Aloisem Kalvodou, který v Internationalu pracoval od samého začátku,“ prozradil Řičánek.

Mlsní návštěvníci si mohli vybrat z několika předkrmů, polévek, hlavních jídel i moučníků. Jejich ceny vyvolávaly na tvářích Brňanů úsměv i radost.
Však kdo by se neradoval, kdyby v jídelním lístku uviděl rolnický kotlet za třináct korun nebo becherovku za sedm padesát.

„Grenadinu za korunu jsme vyrobili přesně tak, jako tehdy. Ze sody a sirupu,“ přiblížil Řičánek.

Číšníci ve smokingu mezitím běhali mezi hosty a přijímali bezpočet objednávek. Třeba i od studenta, který tam přišel se svou rodinou oslavit včerejší promoce.

„Ceny jsou krásné. Uvažovali jsme o tom, že zkusíme všechna jídla,“ smála se Brňanka Šárka Mikesková.

Na návštěvníky čekaly kromě historických cen i tehdejší příbory z alpaky a dobové talíře. Až do zavírací jedenácté hodiny večer byla restaurace beznadějně plná.