Kvůli sněhu museli silničáři vyjíždět i dnes v noci. „Vyjeli jsme ve tři ráno a s ohledem na trvalé sněžení pokračujeme," uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Leoš Chasák. Do brněnských ulic vyjelo všech jedenadvacet sypačů. „Silnice, o které se staráme, jsou převážně holé a mokré, místy leží nižší vrstva rozbředlého sněhu," upozornil Chasák.

Někteří řidiči také nezvládli jízdu na kluzkém povrchu a bourali. „Například o půl desáté dopoledne dostal smyk třiatřicetiletý řidič stříbrného Opelu Astra v Nosislavi na Brněnsku a skončil v poli na střeše," sdělil mluvčí policie z Brněnska Bohumil Malášek. Muže pro jistotu prohlédli lékaři v nemocnici.

V Brně se staly ráno před osmou hodinou dvě nehody. Auto srazilo na přechodu chodkyni v Bohunické ulici. Pro čtyřiadvacetiletou ženu přijela záchranka. „Její zranění jsou lehčí až střední," uvedl mluvčí jihomoravských záchranářů Radek Turin.

Tři auta bourala ve Strakatého ulici v Brně. „Nikdo nebyl zraněn," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Sněhová pokrývka dnes v Brně vydrží. Teploměry ukáží minus tři stupně až nulu. „Zpočátku dne bude zataženo a občas bude sněžit," uvedl brněnský meteorolog Mojmír Martan.