„Člověka při vstupu kamera zaměří a zdravotníci na obrazovce uvidí jeho přesnou teplotu. Na zvýšenou hodnotu upozorní i zvukový efekt. Jsme za termokameru opravdu rádi, usnadní nám práci a spokojenější určitě budou i lidé, kteří musí navštívit nemocnici,“ sdělil v pondělí ředitel instituce Vlastimil Vajdák.

Termokameru nainstalovali v pátek zaměstnanci firmy Gan, která ji na měsíc zapůjčila zdarma. Svatoanenská nemocnice je druhou v republice, která ji využívá.

Nové video zaměstnanců brněnského dopravního popisuje prevenci proti nakažení novým koronavirem.
Drž si odstup, myj si ruce. Proti koronaviru tančí i řidičky dopravního podniku

Mezi symptomy onemocnění COVID-19 patří suchý kašel, dušnost, únava a neustupující horečka. Provázet ji může také bolest kloubů a svalů. Zvláštní případy mohou vést k zápalu plic, selhání ledvin a smrti. Koronavirus se pak přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu.

Jak upozornilo ministerstvo zdravotnictví, jde o takzvanou kapénkovou infekci, která se přenáší vzduchem. Inkubační doba je dva až 14 dní.

Ilustrační foto.
Veveří či Tramvaj Plotní. Osud staveb v kraji je nejistý, virus omezí práce

Pokud na sobě člověk pozoruje příznaky koronaviru, neměl by se osobně vypravit k lékaři a riskovat tak nakažení dalších osob. Naopak by měl kontaktovat svého registrujícího lékaře nebo lékařskou pohotovost, případně i krajskou hygienickou stanici. Zde získá pokyny k dalšímu postupu. 

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník