Restaurace nemá na zdi domu, v němž sídlí, žádná okázalá světla ani výrazné reklamy. Pokud jde člověk rychleji, ani si jí nemusí všimnout.
Na lokál totiž upozorňuje jen malý vývěsní štít a dřevěná cedule informující o denní nabídce pokrmů. Dovnitř musí host po schodech, které nejsou prudké, ale může si být jistý, že dole nebude jediné okno.
Přestože některé sklepní prostory mají menší okénka těsně v úrovni chodníku, brněnská restaurace Sklep nemá ani ta.
V době testování restaurantu ukazoval venkovní teploměr příjemných šestnáct stupňů Celsia.
Uvnitř Sklepa bylo o poznání chladněji. Snad i kvůli klimatizaci, kterou ocení nekuřáci. Přestože je v lokále místo, kde si kuřák zapálit v žádném případě nemůže, milovníky cigaret kouř ne〜udusí. Odvětrání lokálu je totiž skutečně perfektní. Stejně tak dobré je rovněž řešení interiéru, který je prostorný.
Málo místa je jen na toaletách, které jsou tak uzoučké, že mohou dělat značný problém lidem korpulentnějších postav.

Prkno místo talířů

Ale zpátky k jídlu, kvůli kterému je test testem. Obsah jídelního listu je pestrý a kuchař si v něm pustil fantazii na „špacír“. Originální jsou hlavně názvy jídel, které v současné době kopíruje nejedna restaurace. Testovací tým vybírá kuřecí pyramidu s bramboráčky a vepřovou pannu na železe. Jelikož jsou členům týmu názvy záhadou, ptají se obsluhy, jak jídlo může vypadat na talíři. Servírka zřejmě nebyla v restauraci na první „šichtě“, a tak dopodrobna přiblížila, na co se může zákazník těšit.
Víc než půl hodiny se kuchař lopotil nad objednanými pokrmy, ale výsledek stál za to. Obě jídla jsou servírována na dřevěném prkénku o rozměrech většího poznámkového bloku. Každý kousek na něm je ale bezezbytku využitý. Uprostřed kouřící jídlo, okolo nakrájená zelenina.

Půlkilová pyramida

Na kuřecí pyramidu byl testovací tým obzvlášť zvědavý. Už kvůli tomu, že podle jídelního lístku má mít porce bezmála půl kilogramu. Základ pyramidy tvořil bramborák, na něm byly kuřecí kousky, pak menší bramboráček, na tom zase kousky masa, a vše kuchař přelil hutnou sýrovou omáčkou. V bramboráku bylo všech ingrediencí tak akorát. Chuť tradiční pochoutky proto nekazila plná hrst majoránky ani moc soli. Kousky masa z kuřecích prsou připravil kuchař na grilu, což zvýraznilo chuť.
Panna na železe se skládala z jemně grilovaných vepřových panenek napíchnutých na nerezové jehle. Ledaskdo by řekl, že je to jen obyčejný špíz nebo ražniči, ale to by se hodně zmýlil. Na jehle se totiž nacházelo jen libové a čerstvé maso, které nebylo nad grilem dlouho. Nechalo si tak v sobě šťávu a mlsné jazýčky členů testovacího týmu si na vybrané pochoutce mohly jen smlsnout