Malbu lidé najdou ve stromové aleji v brněnské Vojanově ulici, konkrétně u křížení s Vaškovou. Na první pohled je však velmi nenápadná, bílého písma si na antracitovém podkladu nevšimne každý.

Stopy po sobě Timo, přezdívaný jako český Banksy, zanechal nedávno rovněž na dalším židenickém místě. A to rovnou na jedné z dominant městské části, Bílé hoře.

Zhasni, stojí od té doby na červeném výrazném nápisu u jedné z laviček. Bílý podklad příkaz navíc zdůrazňuje. Výklad Timova umění je na každém z návštěvníků. Sám umělec, jenž tvoří primárně v Brně, zůstává již od počátků své tvorby v anonymitě.

Kromě slovních hříček a dalších nápisů se Timo v těchto dnech zapojil do projektu zkrášlení lamp ve Vojanově ulici street artem. Jednu z lamp pouličního osvětlení se rozhodl natřít na bílo a černým písmem na ní zaznamenat větu „možná, že se opakuju,“ s červeným srdíčkem.

Židenická místostarostka Jana Šťastná podotkla, že se zdaleka nejedná o poslední obdobný projekt v městské části. „S panem starostou jsme oba velcí fanoušci umění v ulicích, máme další nápady,“ ujistila místostarostka.

VIDĚLI JSTE? Parádní vytuněné ameriky nedaleko Brna

Americká atmosféra o víkendu ovládla Pasohlávky. | Video: Deník/Magdaléna Blažková