1. LÍŠEŇSKÉ OSTATKY 2014

Kdy: sobota 14.00 neděle 2.00

Kde: náměstí Karla IV. a Dělňák v Líšni

Vstupné: 100 korun

Už týdny dopředu mají někteří lidé z Líšně připravené masky na zítřejší masopustní průvod. Začne ve dvě hodiny odpoledne na náměstí Karla IV. a zúčastní se ho kromě asi třiceti lidí v maskách i stárci a muzikanti. „Loni šlo s průvodem asi pět set lidí. Očekáváme, že to letos bude podobné," odhadla zájem o akci jedna z organizátorek Pavla Dombrovská. Lidé se od čtyř hodin přesunou do líšeňského Dělňáku, kde bude oslava pokračovat. Večer tam začne taneční ostatková zábava s Dechovou hudbou Blučiňáci nebo například vystoupením Národopisného souboru Líšňáci. Vstupné na večerní zábavu je sto korun. Obnovit tradici masopustní oslavy se v Líšni rozhodli v roce 2012. Díky sběrateli Františku Svobodovi si lidé zítra poslechnou i písně, které Líšní při oslavách zněly před sto lety.

Reportáže, videa a fotogalerie z akcí o víkendu najdete na www.rovnost.cz

2. NATURISTICKÉ KOHOUTOVICE

Kdy: sobota 19.00 22.00

Kde: Aquapark Kohoutovice

Vstupné: dospělí 195 korun

Milovníci koupání bez plavek zamíří letos už podruhé na akci brněnských naturistů v kohoutovickém akvaparku. „Sejde se nás tam přibližně sto dvacet. Prostě plný akvapark," myslí si člen klubu naturistů Ivo Žurek. Akce se koná asi pětkrát ročně už od roku 2010. Její obliba podle Žurka pořád roste.

3. GRAND PRIX MORAVIE 2014

Kdy: pátek 11.00 neděle 16.00

Kde: Městský plavecký stadion Lužánky

Vstupné: zdarma

Letošní ročník závodů ve vodních záchranných sportech přilákal rekordní počet účastníků. „Zúčastní se třiadvacet týmů z osmi zemí. Nárůst oproti loňsku je asi šedesát procent," odhadl ředitel závodu Pavel Plavina. Dohromady přes dvě stě záchranářů bude soutěžit ve zvládání krizových situací. Loni například organizátoři připravili simulaci úniku neznámé látky do plného bazénu.