1. CHRLICKÉ HODY 2013

Kdy? pátek 16.00 – neděle 24.00

Kde? Brno-Chrlice

Tradiční hody v Chrlicích potrvají tři dny a představí se při nich dvanáct párů v tradičních chrlických krojích. Hlavním párem budou Inocenc Šik a Veronika Hiclová. Hody začínají už v pátek ve čtyři hodiny odpoledne stavěním máje. Krojovaný průvod pak projde obcí v neděli v půl jedné. Po všechny tři dny hody doprovodí zábava v osm večer na hřišti SK Chrlice. Na hody už od pátku do neděle lákají také Ostopovice a v neděli ve čtyři odpoledne brněnská Bystrc.

2. MODELLBRNO 2013

Kdy? sobota 9.00 – 16.00

Kde? Pavilon B, výstaviště, Brno

Už osmý ročník mezinárodního setkání plastikových modelářů se uskuteční na brněnském výstavišti. V pátek se tam sejdou při workshopech modeláři, v sobotu už se všem lidem ukáže soutěžní výstava. Nabídne tři tisíce modelů včetně stíhačky Spitfire v životní velikosti. Zájemce na výstavu doveze parní vlak. Možná to bude naposledy. „Nejsme si jistí, zda tento ročník není poslední. Nevíme, jak dopadne prodej výstaviště. A také máme problémy se sponzory," uvedl organizátor Petr Vacek.

3. 29. NECKYÁDA

Kdy? sobota 14.00 – neděle 3.00

Kde? Veverská Bítýška

Soutěž recesistických plavidel má tradici od roku 1985. Zúčastní se jí desítky odvážlivců a součástí je i volba Miss.

4. STŘEDOVĚKÝ DEN A BITVA

Kdy? sobota 13.00 – 22.00

Kde? Pod Kaštany, Modřice

Pravá středověká bitva včetně boje o dřevěnou tvrz se odehraje v Modřicích už po šesté. „Připravujeme bohatý program na odpoledne pro děti i dospělé. Vynasnažíme se, aby návštěvníky, čekala spousta zábavy, poučení, zážitků i jídla a pití," lákal Jaroslav Psota z pořádající skupiny historického šermu Carpe Diem.