Největší expozice minerálů ve východní Evropě je v Tišnově každoroční tradicí. „Z Berlína dorazila Nancy Liu se šperky vzdálené Číny, své objevy přivezla i vystavovatelka z Indie Panda Suresh. Minerály předvede i Novosibírska firma Sibirskaja Beresta a jeden vystavovatel přijel až z Austrálie s drahými opály ze své domoviny,“ lákal na výstavu Andrej Sučko z tišnovské sokolovny. Letos nabízí mezinárodní expozice přes dvě stě tuzemských vystavovatelů a sedmdesát zahraničních z patnácti evropských zemí.

Pro veřejnost je přístupná už od pátku, v sobotu ji mohou zájemci shlédnout do sedmi hodin večer a v neděli pak od devíti ráno až do čtyř odpoledne. „Očekáváme účast přes sedm tisíc návštěvníků z celé naší republiky i ze sousedních států,“ odtušil před zahájením výstavy Sučko. Na místě je taky možnost zakoupit kartónové dárkové krabičky, které vyrobili zrakově postižení.

Komu by se nepodařilo do Tišnova dostat tentokrát, nemusí zoufat. Začátkem listopadu letošního roku plánují pořadatelé další expozici.