Odborníci navrhli dvě možnosti úpravy náspu. První umožňuje postavit v lokalitě nové domy a vrací oblast do podoby před tím, než v ní vznikla železniční trať. Ve druhé variantě na bývalé Tišnovce zůstane zeleň, bude ale sloužit veřejnosti. K ní se přiklonili tamní zástupci Strany zelených. „Oblast bude průchozí a zůstane v ní zeleň,“ odůvodnil rozhodnutí zastupitel Jindřich Jedlička.

Zastupitelé nakonec vybrali variantu s možností stavby. Její součástí je uzavření prostoru z Vranovské ulice a změna pozemků pro obchod a služby. Vzniknout by tam pak mohla i školka. „Umožňuje to lepší rozvoj lokality. Bude ale nutné nevyužitý násep odtěžit a zeminu odvézt,“ zmínil starosta Brna-severu Martin Maleček.

Překážející násep začalo město řešit před několika lety kvůli požadavku jihomoravských hasičů. Ti sídlí v Zubatého ulici a potřebují vjezd pro těžkou techniku i z druhé strany areálu z ulice Jana Svobody.

Variantu, kterou schválili zastupitelé Brna-severu, nyní prověří úředníci z odboru územního plánování brněnského magistrátu. Musí nejdříve schválit změnu územního plánu.