Na středeční poledne jen tak nezapomene penzista ze Židenic. „Čtyřiasedmdesátiletý muž šel zřejmě po cestě, nešťastně přepadl přes zídku a zřítil se do opuštěného objektu pod úrovní terénu, kde se při pádu zamotal do ostnatého drátu,“ přiblížila nehodu mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Na mužovy nesnáze upozornil strážníky na lince 156 náhodný kolemjdoucí, který ho našel ležet na zemi. „Operační středisko městské policie tam proto vyslalo nejbližší hlídku, která se snažila důchodce ze sevření drátu co nejrychleji a šetrně dostat. Muž se strážníky komunikoval, z jeho řeči ale bylo zjevné, že je silně opilý,“ pokračovala Skřivánková.

Hlídka přestřihla všechny ostnaté dráty a muže z jejich sevření vyprostila. „Sám přiznal, že má dost popito. Na otázku hlídky, co přesně pil, odvětil, že všechno možné. Dechovou zkoušku důchodce nezvládl, a tak poté, co mu strážníci ošetřili drobné oděrky způsobené ostny, zamířil na záchytnou stanici,“ uzavřela mluvčí.

Kdesi na brněnské přehradě. Ilustrační foto.
Scéna jako z Četníků: dav nudistů naháněl u Brněnské přehrady zloděje kola

O pomoc strážníky požádal hned na začátku týdne také rybář, kterého uvěznily šípkové keře. „V pondělí pozdě večer podklouzl ve srázu u Brněnské přehrady. Naštěstí měl po ruce mobilní telefon, kterým si přivolal pomoc,“ popsala událost Skřivánková.

Osmasedmdesátiletý muž nejprve přelezl zábradlí, aby mohl zhruba sto metrů před hrází chytat ryby. Když se pak chtěl s batohem na zádech vydat domů, uklouzl, spadl a uvízl v houští plném šípků. „Vzhledem ke špatně přístupnému terénu k němu nakonec musel jeden ze strážníků slézt a uvázat staršímu muži lano kolem pasu. Jeho kolega stojící na silnici ho pak postupně pomalu vytahoval. Příhoda se naštěstí obešla bez incidentu,“ řekla mluvčí.