Na ni lidé přestoupí v zastávce Mostecká u husovické vozovny, kde bude dočasná konečná tramvajové linky 4. „Pro cestování do Maloměřic a Obřan doporučujeme alternativně využívat také linku 75 s přestupem na tramvaje na Staré osadě a ve špičkách pracovních dnů rovněž linku 57 s přestupem na soupravy ve Štefánikově čtvrti,“ řekla mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Náhradní autobusy linky x4 pojedou po trase tramvají z Mostecké přes Tomkovo náměstí až na konečnou zastávku Babická v Obřanech.

Výluka musí skončit nejpozději 11. prosince, v takovém případě by trvala celé čtyři měsíce. Poté už musí tramvajová linka 4 sloužit jako náhradní doprava při dlouhodobé výluce na železniční trati do Blanska.

Další omezení

V oblasti Tomkova náměstí začínají v ponělí i další omezení pro řidiče. Ve Valchařské u křižovatky s Provazníkovou musí počítat se zúžením vozovky. „Uzavřená zůstane část Podsednické v ústí do Kulkovy. Řidiči se do ní dostanou jen směrem ze Svatoplukovy,“ sdělila Anna Dudková z tiskového střediska brněnského magistrátu.

V platnosti zůstávají dopravní omezení trvající už od 7. července. Řidiči nedále neprojedou asi stopadesátimetrovým úsekem Dukelské třídy mezi křižovatkami s Provazníkovou a Hálkovou. Pro cestu z Dukelské na Tomkovo náměstí nebo opačným směrem musí využít objízdné trasy.

V Dolnopolní ulici musí lidé za volantem dál počítat se zákazem zastavení a zúžením provozu do jednoho pruhu hlavně u mostu.