„Demolice této strany je rozdělená na tři etapy," sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

V přípravné části už silničáři odstranili všechny sítě, svodidla a frézování. V aktuální první fázi odstraní pracovníci všechny nosníky prvního pole. Následovat bude demolice a snesení nosníků druhého pole za pomoci jeřábu, který nosníky nad řekou přemístí na břeh. „Tam je stavbaři hydraulickými nůžkami rozeberou," zmínila Trubelíková.

Zástupci Ředitelství silnic a dálnic nadále nabádají řidiče o dodržování dopravního značení v Provazníkově ulici. Povolená je tam rychlost dvacet kilometrů v hodině a maximální tonáž aut dvaadvacet tun. Rychlost řidiči často překračují a tamní obyvatelé si stěžují na hluk z provizorní mostní konstrukce.

Nová parkovací místa Brňané získají v Hrnčířské ulici, kde do nedávna mohl podle značení stát pouze armádní autobus.
Třicítka nových parkovacích míst v Brně: na úkor policie a armádního autobusu

V nejbližších dnech tam proto začne úsekové měření rychlosti. „Buď by se doprava omezila na obousměrnou jedním pruhem, což by způsobilo významné zablokování provozu, nebo jsme nucení snížit rychlost," řekl brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Demolice starého a stavba nového mostu je součástí stavby velkého městského okruhu Tomkovo náměstí. Vzniknou dvě mimoúrovňové křižovatky, šest mostů a šest protihlukových stěn. Stavba má přispět ke zvýšení bezpečnosti a větší plynulosti dopravy.