V Plotní ulici dělníci aktuálně dokončují podzemní stavby a pokládají koleje z obou stran ulice a také vrstvy vozovky a chodníku. „V oblasti Úzké ulice pokračují práce na kanalizaci, především se jedná o šachty a další související stavby. V širším hledisku můžeme říct, že na Dornychu už dělníci všechny hlavní práce dokončili," přiblížila Anna Dudková z tiskového střediska brněnského magistrátu.

Finální práce čeká kolejová část stavby v Plotní a na Dornychu v oblasti Vaňkovky. „Dalšími kroky jsou dokončení kanalizačních staveb v oblasti Úzké, dále dokončení vozovek, chodníků, veřejného osvětlení, kolejové trakce a protihlukových stěn," uvedla Dudková.

Nedávno do kolejiště ve Svatopetrské ulici přibyl trávník, který už cestující znají třeba z Nových sadů. „Travnatý pás v prostoru Svatopetrské dokončili v posledních přibližně deseti dnech," sdělila Dudková.

Původně měli dělníci projekt Tramvaj Plotní dokončit v září letošního roku. Kvůli snaze o co nejrychlejší zprovoznění sousední ulice Dornych pro dopravu se protáhne o jedenáct měsíců. Práce proto skončí až v srpnu příštího roku. První tramvaje do Plotní ulice vyjedou v září.