Studie prozkoumá vedení tramvajové trati, jak byla navržená v novém územním plánu. Umožní zpřesnit plochy navrhované pro dopravu. „Součástí je také prověření vedení obslužných cest kolem dálnice," zmínil mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

V příštích letech je plánovaný rozvoj v této části Brna. Především za dálnicí v lokalitě Přízřenic. „V jižní části Brna se počítá s rozvojem jak rezidentního bydlení, tak komerčních ploch, například logistických skladů. Otázka zní, jestli budeme schopni obsloužit takto významně rozvíjející lokalitu tramvají, protože autobusem to umíme," podotkl Kratochvíl.

Linka číslo 8 nově zajíždí do bohunického kampusu místo do Starého Lískovce. A právě to některým místním vadí, protože do tamní smyčky jim jezdí méně spojů.
Změna trasy linky 8: Chceme zpět stejný počet šalin, zní teď ze Starého Lískovce

Starosta městské části Brno-jih David Grund je rád, že se tomuto projektu začínají představitelé města věnovat. „Je v dlouhodobé koncepci rozvoje dopravní infrastruktury. Vítáme to. Snad budeme jako městská část oslovení, abychom se účastnili procesu tvorby studie nebo technického posouzení. Uvidíme, co z toho vzejde. Dlouhodobě se debatuje o dvou variantách. O prodloužení tramvajové trati a druhá varianta je obsluha území autobusy," komentoval Grund.

Kromě plánované výstavby v Přízřenicích jsou další rozvojovou lokalitou v Brně-jihu Moravanské lány. „Je to všechno v návaznosti na nový územní plán, který je nyní stále v přípravě. Předpokládáme udržitelný rozvoj jak v oblasti Přízřenic, tak Moravanských lán," sdělil Grund.

Podle brněnského ekonoma Petra Pelce obecně dopravní dostupnost zvyšuje cenu nemovitostí. Ať už pozemků nebo obytných prostor. „Dostupnost tramvajové dopravy je určitě předností i v inzerci. Když někdo hledá dům nebo byt, velkou roli hraje vzdálenost od nějaké zastávky. Pokud je tramvajová, je to velké plus pro cenu nemovitosti," poznamenal Pelc.

Nová obousměrná tramvaj Škoda 45T v Brně.
V Brně je druhá nová obousměrná šalina. Cestující sveze od konce ledna

Náklady na vypracování studie jsou 785 tisíc korun. „Dokončená by měla být tři měsíce od nabytí účinnosti smlouvy o dílo," doplnil Poňuchálek. Redakce oslovila také brněnský dopravní podnik. Podle jejich mluvčí Hany Tomaštíkové však o tomto projektu města zatím nemají žádné informace.

Kdy by mohla začít stavba trati, je vzhledem ke stádiu přípravy nejasné. Stejně jako celkové náklady. „Je to hudba vzdálené budoucnosti, protože od zadání technické studie ke stavbě je hodně kroků, které je ještě potřeba podniknout," má jasno Grund.

Dále je v přípravě prodloužení tramvajové trati na sídliště Kamechy na pomezí Bystrce a Žebětína, kde žijí tisíce obyvatel. „Vybrali jsme variantu. Potom, co bychom dostali územní rozhodnutí, předáme přípravu dopravnímu podniku," naznačil další postup Kratochvíl.