Podle primátora Petra Vokřála stavbu zastávek v příštím roce můžou zmařit pouze jiné opravy v Kounicově ulici, kde knihovna sídlí. „Jinak očekávám, že bude vše hotové už v polovině roku," sdělil. Město na stavbu vynaloží šest a půl milionu korun.

Na zastávku u druhé největší knihovny v České republice čekají čtenáři již více než deset let. „Návrh je už trochu vousatý. Poprvé jej radní Brna projednávali v roce 2003," připustil Vokřál.

Nejkratší cestu do knihovny mají lidé zatím z tramvajové zastávky Nerudova. Ta je přesto čtvrt kilometru vzdálená. „Zastávka u knihovny by se hodila, většinou si totiž půjčuji třeba deset svazků, a ty se pronesou," zhodnotil student Václav Charous.

Podle plánů, o kterých již dříve Brněnský deník Rovnost informoval, v první fázi u knihovny v křižovatce Kounicovy a Hrnčířské ulice zastaví trolejbusy. Řešíme různé varianty. Směrem z centra stačí pouze drobné úpravy chodníků a lidé tam nastoupí do tramvaje i trolejbusu. V opačné trase ale nevlastníme některé pozemky mezi silnicí a chodníkem, kde je momentálně pás zeleně," vysvětlil dříve náměstek primátora Richard Mrázek. Jednalo se i možnosti výstavby tramvajových ostrůvků.