Nové kryté sportoviště připravují představitelé města. Reagují jím na nedostatek hal v Brně. Obě stávající ve Vodově ulici jsou plně vytížené týmy několika sportovních odvětví, velice využívané jsou i další podobné prostory na území města.

„V současné době je projekt ve fázi vyřizování stavebního povolení. Dokončení stavby plánujeme v roce 2023,“ sdělil mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

Vyhořelý a zdevastovaný objekt bývalé vojenské jídelny byl předán k demolici a nahradí ho park.
Zdevastovaný areál oživí zeleň nebo grily. Pod Kraví horou v Brně vznikne park

Třetí sportovní halu v areálu Vodova uvítají zástupci basketbalového klubu KP Brno. Většinu tréninků mládeže, hlavně té od žákyň níže, musí absolvovat jinde.

„Když jsou týmy propojené a fungují na jednom místě, je to úplně něco jiného. Pokud mladé basketbalistky žijí v symbióze s hráčkami, které jsou pro ně vzorem, má to na ně obrovský vliv," uvedl mluvčí klubu Jaroslav Michálek.

Pro míčové hry

Ve dvou halách se v současnosti střídají hlavně basketbalisté, volejbalisté a házenkáři. Využívají je také florbalisté či futsalisté. Nové kryté sportoviště bude také určené pro míčové hry.

Vzpomínkové místo na břehu řeky Svratky u zastávky Veslařská v brněnském Jundrově.
Desítky svíček a květin. Takto Brňané vzpomínají na zesnulého Tomáše

V novější, velké hale se mohou konat koncerty, kulturní a společenské akce. Starší, která je kapacitně menší, může kromě sportovních událostí přivítat i mimosportovní. Obě má ve správě městská firma Starez-Sport starající se o městská sportoviště.

Náměstek primátorky Petr Hladík už dřív uvedl, že rozšíření areálu umožní ve městě pořádat mezinárodní utkání a velké sportovní akce.