Požadavky na jejich dobudování nedávno schválili tamní radní. Pracovníci Technických sítí doplní světla v parcích na Obilním trhu a vedle prodejny Albert ve Vídeňské ulici. „Tato místa vzešla z požadavků obyvatel," sdělila mluvčí městské části Kateřina Dobešová.

Nově osvětlení přibude na Žlutém kopci v prostoru, kde má vyrůst skatepark a později i dětské sportovně-kulturní centrum. Lokalitu navrhli přímo zástupci Brna-středu. Po žádosti od organizace Drom podpořili zprovoznění světel ve Hvězdičce - parku Eugena Horvátha.

Pracovníci Technických sítí už možnost umístění osvětlení ve všech sedmi lokalitách prověřili. Před jeho umístěním musí nejdřív připravit projekt a získat územní souhlas. „Teprve potom můžeme začít s budováním nového osvětlení. Hotové může být odhadem za sedm až jedenáct měsíců, záleží na rozsahu sítí," uvedl provozně-technický ředitel městské firmy Josef Šaroun.

Na Žlutém kopci a u discgolfového hřiště poblíž Opuštěné ulice musí ještě zástupci Brna-středu upřesnit rozsah osvětlení. Požadují to zaměstnanci Technických sítí.

Z městského rozpočtu poputuje v letošním roce na nové osvětlení zhruba osm milionů korun. Peníze se netýkají pouze území Brna-středu, ale celého města.

„Pro Brno-střed předpokládáme splnění jednoho, maximálně dvou požadavků. Další by si už musela městská část hradit ze svého, nebo by se na ně dostalo až v příštím roce," upozornil Šaroun.

Osvětlení v první požadované lokalitě na Žlutém kopci vyjde zhruba na půl milionu korun. Náklady v případě Obilního trhu se pohybují mezi sto až sto padesáti tisíci.

Požadavky na vybudování veřejného osvětlení podle priorit:

1. Žlutý kopec - skatepark a dětské sportovně-kulturní centrum

2. Obilní trh - doplnění parkového osvětlení v jeho severní části

3. Renneská-Vídeňská - doplnění parkového osvětlení

4. osvětlení pod mostem u Benešovy ulice

5. nasvětlení cesty k Městskému divadlu Brno od třídy Kapitána Jaroše

6. discgolfové hřiště u Opuštěné ulice

7. Hvězdička - park Eugena Horvátha