Provozovatelem tříkrálových stánků jsou představitelé brněnské diecézní charity. „Loni stánky nebyly kvůli koronaviru, takže máme radost, že letos jsou. V okrajových částech Brna jako Žebětín, Zábrdovice, Lesná či Líšeň už chodí koledníci,“ sdělila Simona Císařová z Diecézní charity Brno.

Novinkou pro letošní rok jsou dvě volně přístupné kasičky v centru města. „Jedna je ve Velkém Špalíčku a druhá v Alfa pasáži, kam lidé mohou přispět jakoukoliv částku v hotovosti. U kasiček jsou napsané podrobnější informace,“ dodala Císařová.

Očkovací kamion bude na náměstí Svobody v Brně do konce března.
Očkování v centru Brna: místo stanu kamion. Nejjednodušší řešení, popisují

Vybrané peníze poputují na dobročinné účely. „Použijeme je na vybavení Chráněného bydlení svatého Michaela v Žabovřeské ulici, na rozvoj charitních hospiců, kde se staráme o nevyléčitelně nemocné lidi nebo na pomoc klientům Charitní záchranné sítě,“ vyjmenovala žena.

Tříkrálové stánky jsou otevřené každý den od osmi hodin ráno do pěti hodin odpoledne. Setrvají v centru Brna do čtvrtku 6. ledna. Poté lidé mohou přispět potřebným skrz internetové stránky www.trikralovasbirka.cz.