Ačkoli se Magistrát města Brna snaží dlouhodobě omezovat reklamy v centru města, byli to právě jeho zástupci, kteří vyhověli žádosti o jeho umístění. „Tady se jedná o úplně jiný typ reklamy, než jsou například billboardy, které nepodporujeme. Magistrát v tomto případě pouze povolil používání části komunikace," vysvětlil vedoucí odboru dopravy Vladimír Bielko. Podle něj pak tento reklamní poutač žádné další povolení nepotřebuje.

Čtěte také: Nemám šanci zaparkovat u domu. Plán mobility omezuje řidiče, zaznělo na diskuzi

S tím ale tak úplně nesouhlasí úředníci ze Stavebního úřadu Brna-střed. „I přes to, že magistrát povolil využití komunikace, potřebuje tento typ poutače ještě povolení k umístění," vysvětlila mluvčí Brna-střed Denisa Kapitančiková. Potřebné povolení však poutači nikdo neudělil, a tak v této souvislosti stavební úřad zahájil správní řízení.

Přestože se na sociálních sítích snesla na poutač velká vlna kritiky, někteří lidé si jeho přítomnosti téměř nevšimli. „Chodím tudy skoro každý den a musím říct, že mi to ani moc nevadí. V průchodu to nikomu nezavazí, tak proč by to tady nemohlo být?" řekla Marie Janoušková, která reklamu míjí denně při cestě do práce.

Čtěte také: Historická vila musí ustoupit modernímu bytovému domu

Zvýšený počet stížností zatím nezaznamenal ani Magistrát města Brna. „Zatím se ke mně nedostaly žádné informace o tom, že by si na poutač lidé nějak zvlášť stěžovali," komentoval Bielko.

Přečtěte si také => Z ulic Brna zmizely stovky billboardů

VIKTORIE POKORNÁ