Lidé se navíc při čekání na spoje nemají v dešti kam schovat. Všechny tyto problémy chce brněnský magistrát do tří let vyřešit. Nejdříve ale musí změnit územní plán. Jeho potřebné úpravy dnes schválili radní.

„Nejdříve vylepšíme část před pivovarem, tedy hlavně zastávky trolejbusů. Přibudou tam lavičky nebo zeleň a hlavně úplně změníme organizaci dopravy v tomto místě,“ uvedl náměstek brněnského primátora Martin Ander.

Výrazně se promění hlavně průjezd trolejbusů směrem od brněnského výstaviště k ulici Úvoz. Nyní je tam totiž zdržují semafory a tramvajové koleje. „Chceme dosáhnout toho, aby trolejbusy a autobusy nemusely jezdit kolem celého Mendlova náměstí a třikrát překonávat koleje. Zpomaluje to dopravu a působí to kolize. Z jednosměrné cesty kolem klášterní zdi proto uděláme obousměrnou, a tím problém vyřešíme,“ popsal hlavní změnu Ander.

Cestující se novinek dočkají nejpozději v roce 2011. Radní totiž chtějí projekt co nejvíce uspíšit a část peněz na úpravy získat z Evropské unie. „Máme teď jedinečnou možnost čerpat peníze na rozvoj infrastruktury města. Změna náměstí totiž bude stát desítky milionů korun,“ dodal Ander.