Socha patronky havířů váží asi patnáct kilogramů a je vysoká zhruba půl metru. „Odlili ji z litiny ve Švýcarsku a stavbě ji věnoval ředitel projekční společnosti Amberg Engineering Vlastimil Horák. Po dokončení prací chceme svaté Barboře nechat zasvětit také kapli svatého Antonína Paduánského, která se nachází poblíž plánovaného tunelu. Kaple tak bude zasvěcena hned dvěma svatým,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Narodila se dvojčata levharta cejlonského
Chovatelský úspěch v brněnské zoo: narodila se dvojčata levharta cejlonského

Aktuálně pokračují práce na velkém městském okruhu mezi Kamenomlýnským mostem a mimoúrovňovým křížením Hlinky. Jednou z nejvýraznějších činností této části stavby je právě ražba tunelu pro tramvaje, který povede skálou pod Wilsonovým lesem. „Nyní jsou dvakrát denně trhací práce. Blížíme se ke sto metrům tunelu, přičemž 1. června to bylo pouze pětapadesát metrů,“ přiblížil ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

Dělníci nyní připravují práce pro výstavbu galerie. „Zatím se zhotoviteli daří používat technologické postupy, při kterých není nutné omezovat dopravu. Trhací práce na galerii si ale omezení dopravy vyžádají určitě," doplnil Fiala.

Druhá etapa Velkého městského okruhu Žabovřeská vyjde přibližně na miliardu korun.