Vystoupat sto třiasedmdesát schodů na vrcholek věže mohou Brňané i turisté před jejím uzavřením letos naposled. „Věž má porušenou statiku a příští rok kvůli opravám zůstane uzavřena,“ sdělila vedoucí turistického centra v Brně Petra Kačírková. Návštěvníci se podle ní mohou na noční výhledy z věže těšit od začátku června do konce srpna a to každý pátek od půl deváté do jedenácti večer.

Pravidelné denní prohlídky věže začnou podle Kačírkové kvůli jejímu stavu letos o něco později. „Turistickou sezónu zahajujeme příští sobotu třetího dubna. Na věž mohou návštěvníci vystoupat až od začátku května,“ řekla.

Seřídí hodinový stroj

Podle mluvčího magistrátu Pavla Žáry se letošní otevření věže zdrží jen kvůli běžným opravám. „Seřizuje se hlavně hodinový stroj. Ten v současné době stojí ale v nejbližších dnech začnou hodiny na věži zase ukazovat čas,“ informoval Žára. Dodal, že zatím nelze odhadnout kolik bude stát a jak dlouho bude trvat rozsáhlá rekonstrukce příští rok.

Kromě nočních prohlídek věže budou letos turistickými taháky zpřístupněné podzemí pod Zelným trhem a Dominikánským náměstím.

MICHAL FILÍPEK