Televize Prima minulý čtvrtek zahájila v multiplexu 3 zkušební vysílání. Teprve ale druhý den ji mohou brněnští diváci bez problémů sledovat v digitální podobě na padesátém devátém kanálu z vysílače Hády.

„Občas to ještě zaškobrtne, ale jinak si nemůžu stěžovat. Jsem rád, že uvidím evropský šampionát ve fotbale. A čistě,“ řekl například Michael Kopečný z Brna. Stejně jako Prima, tak i hudební stanice Óčko a nová zpravodajská stanice Z1 plánovaly ostrý start v Brně koncem května.

Prozatím jediné Primě se povedlo vysílat pro Brňany v digitální podobě. „Zpravodajská televize Z1 zahájila reklamní kampaň ke svému startu. Na internetu se tento týden objevily reklamní bannery se zrněním televizní obrazovky, z něhož vystupuje vzkaz Uvidíme se prvního června,“ uvedl server digizone.cz. Po kliknutí na reklamu se divák dostane jen k instrukcím, jak půjde Z1 naladit.

Kanál Óčko plánoval, že v Brně začne vysílat společně s televizí Prima. Jeho start se ale oddálil. Musí vyřešit problémy s licencí „Jeho zařazení do digitální sítě závisí na Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta musí souhlasit se změnou registrace,“ uvedl server digizone.cz.

David Fiala