Po vyšetření na veterinární klinice vyšlo najevo, že má kotě zlomený ocas, opálené všechny hmatové fousy a spálený čumák. Tři tlapky mělo navíc opálené do živého masa. Podle veterinářky si zvíře taková zranění nezpůsobilo samo. „Kočka opravdu není hloupá, nevleze do ohně, nezlomí si jen tak ocas. Ať je scénář jakýkoli, tak nesmírně trpěla a trpí,“ popsala zdravotní stav kotěte veterinářka Jiřina Skoumalová.

Na sedmdesátitisícovou odměnu se aktuálně skládají charitativní spolky i náhodní přispěvatelé. Téměř utýrané kotě našlo a zachránilo malé děvče, pomoc mu nabídla organizace Azyl Jiřina Skoumalová. Ta má nyní kotě hospitalizované na veterinární stanici v Letovicích na Blanensku a současně je důvodem, proč mládě dostalo jméno Jiřinka. Deník o případu unformoval ZDE.

Zákazovou značku odbočení nechalo Brno na svém místě úmyslně, i když už je dávno neplatná. Městu nyní za to hrozí vysoká pokuta.
Zákazy odbočení u nádraží v Brně: neplatné, přesto zůstaly, městu hrozí pokuta

„Ve všem příšerném, co se stalo, jsem nadšená, kolik lidí nám chce pomoci. Na facebooku mají prosby o oznámení informací vedoucích k nalezení pachatele dosah desetitisíců lidí. Zájemci posílají peníze jak na veterinární péči o Jiřinku, tak na odměnu. Jedna paní dokonce sama vytiskla desítky letáčků a vylepila je v oblasti, kde se kotě našlo“ vylíčila předsedkyně Charitativního kočičího spolku Kryšpín Lenka Němcová.

Malá Jiřinka má v současné době stabilní celodenní péči. Na noc a víkendy si mazlivé kotě bere k sobě domů veterinární sestra z letovické kliniky. Protože mládě v uplynulém týdnu vážilo již 898 gramů, naplánovali mu veterináři amputaci ocasu. Tu však zatím oddálily krevní testy, které ukázaly zvýšené jaterní enzymy. S operací proto musí počkat na vhodnější chvíli.

Černovické ulice i domy budou pod větším dohledem kamer.
Větší dohled nad brněnskými Černovicemi. Přibudou desítky kamer, podívejte kde

Tyrana se členové spolku s právní pomocí advokátky Nadi Koželuhové rozhodli najít. „Poraněné a podvyživené kotě se našlo 2. ledna v brněnském Starém Lískovci u tramvajové zastávky Dunajská, poblíž tamního dětského dopravního hřiště. V době nálezu mělo sedm týdnů a 550 gramů. Hledáme svědky, kteří by nám pomohli identifikovat pachatele. Nabízíme odměnu ve výši sedmdesát tisíc korun,“ žádá spolek o pomoc.

S informacemi, které by k dopadení viníka mohly vést, se lidé mají obracet na facebookový profil charitativního spolku nebo na e-mail spolek-kryspin@email.cz, a to pod zárukou anonymity.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Měření ledu Brněnské přehrady: různě tlustý, nebezpečný, lidé tam přesto bruslí

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková