Místo na něj vznikne díky odsunu hřiště na malou kopanou do zalesněné části areálu. „Nové rozložení hřišť areálu za Anthroposem má pomoci k tomu, aby byl převod pozemků z Ministerstva obrany na město Brno bez problémů,“ vysvětlil brněnský radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Biatlon. Ilustrační snímek.
Biatlonová dráha v areálu Anthroposu padá. Město zkoumá další čtyři lokality

O umístění dvě stě metrů dlouhé in-line dráhy jednali brněnští radní také s vedením Českého svazu kolečkového bruslení. „Jsme rádi, že radní chtějí v Brně in-line dráhu postavit. Podobná existuje pouze v Ostravě. Brněnská dráha, tak jak je naplánovaná, by navíc umožňovala i pořádání mistrovství světa a Evropy,“ přiblížil místopředseda svazu Michal Hrazdíra.

Územní studie projektu sportovního areálu za Anthroposem.Zdroj: Magistrát města BrnaBrněnští radní v návrhu schválili také umístění workoutového hřiště pro hendikepované. „Plán počítá také se zlepšením dopravy k areálu Anthroposu. V místě, kde se nyní potkávají autobusy a trolejbusy s automobily, vzniknou dopravní zálivy,“ uvedl radní Suchý.

Pietní akt pro zavražděného slovenského novináře.
Pod sochou Masaryka hořely svíce. Lidé uctili památku zavražděného novináře