Projekt je ještě na začátku. „Stavba začne až za několik let. Je zatím předčasné odhadovat rozpočet nebo jak dlouho bude stavba trvat," uvedla mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

Kromě návštěvníků okolních sportovních areálů bude parkoviště sloužit také lidem, kteří přijíždí do Brna za prací z okolních obcí a dál do centra pokračují hromadnou dopravou.

Nové parkoviště⋅ parkoviště vznikne mezi hotelem Bobycentrum a plaveckým stadionem za Lužánkami
⋅ plánované je pro 438 aut
⋅ stání bude placené, na místě postaví i automaty na jízdenky MHD
⋅ podle plánu jeho stavba začne v roce 2020

I přes to, že se zatím jedná o vzdálenější budoucnost, vítá nová parkovací místa vedení tamní radnice. „V naší městské části je nedostatek parkovišť velký problém. Jsme rádi za každé nové parkovací místo, které vznikne," vysvětlila královopolská starostka Karin Karasová.

Místní ale přistupují k projektu skepticky. „Je pravda, že zaparkovat v Králově Poli je téměř nadlidský úkol. Že tam něco vznikne, neuvěřím, dokud na vlastní oči neuvidím, že se na místě něco děje," komentoval plán tamní obyvatel Pavel Kalivoda.

O nová stání pro auta usilují zástupci městské části už několik let. „Žádali jsme o změnu územního plánu, abychom mohli vytvořit nové parkoviště nebo parkovací domy. To ale nejde ze dne na den," dodala Karasová.

VIKTORIE POKORNÁ