„Aktuálně platí zákaz vstupu do lesa na Červeném kopci pod ulicí Netroufalky, kde se likviduje suchý, rizikový porost. Jde až o tři sta padesát nebezpečných stromů. Uzavřená oblast zahrnuje zhruba čtyřiadvacet hektarů lesa včetně zelené turistické pěší trasy, na jejímž začátku nechybí informační tabule o omezení, a řady vyjetých trailových tratí,“ ohlásili ve středu zástupci brněnské radnice.

Dva brněnské lesy zůstanou nepřístupné po několik následujících týdnů.Pro zvětšení mapu uzavřeného lesa rozklikněte.Zdroj: Mapy.czDva brněnské lesy zůstanou nepřístupné po několik následujících týdnů.Pro zvětšení mapu uzavřeného lesa rozklikněte.Zdroj: Mapy.cz

Uzavírka se podle nich netýká přilehlé cyklostezky podél Svratky. Dělníci budou na místě pracovat až do devětadvacátého února. „Na zákaz vstupu kvůli bezpečnosti upozorňují i cedule,“ řekla pro server idnes.cz mluvčí firmy Lesy města Brna Monika Neshybová.

Nepřístupnou se stala také část lesa v lokalitě Sadová mezi Královým Polem a Soběšicemi o výměře zhruba jednatřicet hektarů, jež je v majetku Mendelovy univerzity v Brně. Těží se tam suché lesní porosty i ty napadané kůrovcem, a to až do dvacátého března.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nová šance pro retro věci v Brně, zvelebily už VIDA centrum či vilu Stiassni

Zdroj: Deník/Šárka Tomečková