Na nádraží totiž brněnský dopravní podnik staví sedm veřejných záchodů pro cestující a zázemí pro své řidiče. „Od prvního září tam nabídneme tři toalety pro dámy, tři pro pány a také pro invalidy,“ uvedl ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek.

Nalezené kostry habánů u Přibic
V Přibicích zkoumají čtyři sta let staré kostry. Patří patrně habánům

Nádraží se snaží také zkulturnit. „Odvezeme současnou buňku, kterou využívali naši řidiči jako zázemí a nabídneme jim odpočinkovou místnost. Také jsme opravili povrch a pro cestující přibudou nové lavičky,“ dodal.

Nové toalety• U bývalého autobusového nádraží u hotelu Grand od začátku září přibude 7 veřejných záchodů.
• Do budoucna podnik plánuje i čekárnu.
• Pro řidiče brněnského dopravního podniku přistaví odpočinkovou místnost.


Všechny práce na nádraží v Benešově ulici mají skončit s letními prázdninami. Za opravy a vybudování toalet zaplatil podnik osm milionů korun.

Stavbu nové místnosti pro odpočinek vítá třeba řidič brněnského autobusu Martin Dvořák. „Měli jsme tam zatím jen dočasný záchod. Zrušili nám také zázemí u Zvonařky, takže další nové místo bude dobré. Odpočinkovou místnost i se záchodem ocení určitě záložní řidiči,“ řekl.

Podobná místa, například toalety, jsou pro řidiče nyní rozmístěná po celém městě. „Když máme čas a můžeme popojet, jsme rádi, že je můžeme využívat,“ řekl.

Do budoucna počítá dopravní podnik i s dalším rozšířením zázemí také pro cestující. „Pokud bude vše fungovat, uvažujeme v příštím roce o čekárně. Chceme, aby lidé, kteří do Brna přijedou, měli z města dobrý pocit už na nádraží,“ vysvětlil ředitel Havránek.

Stavbu čekárny se líbí i Sukové. „Důležité je pro mě, aby bylo místo čisté. Pokud by v Brně vznikla podobná čekárna jako je například na pražském Florenci, s wifi připojením a jídlem, byla bych nadšená,“ řekla.

Výstava dobového tisku ze srpna 1968 v Moravské zemské knihovně
Lidé si na výstavě přečtou noviny ze srpna roku 1968