Na prvních dvou etapách z šesti plánovaných už dělníci pracují. „V první z nich se zaměřují na vytvoření nové vodní plochy, která bude napájená vodou z Ponávky a na její jihozápadní straně vznikne hráz. Bude volně přístupná a a vhodná k posezení,“ popsal Hladík.

Druhá část stavby přiblíží lidem tok řeky. „Při ulici Za Mostem navrhujeme klidovou zónu s přístupem k vodě. Vybudujeme i schody k hladině. Prostor ocení zejména děti, protože bude vhodný ke krmení ptáků,“ dodal primátorčin náměstek.

Při ulici Za Mostem má vzniknout nová vodní plocha pro rekreaci.

Pro další čtyři etapy projektu nyní vzniká projektová dokumentace. „Na část od Svatopetrské po Hodonínskou ulici zatím nemáme vyhrazené peníze. Má stát deset milionů. Budu usilovat o jejich uvolnění z rozpočtu města,“ řekl Hladík.

V plánu je také vznik posezení na břehu řeky u Hodonínské a Svatopetrské ulice, lesoparku a dvoukilometrová cyklostezka. Ta propojí areál brněnské Vlněny a společnosti CTP Invest u Holandské ulice. „Cyklistů je stále víc i ve městě. Já jezdím na kole častěji než městskou hromadnou dopravou, takže novou trasu rozhodně vítám,“ komentoval Brňan Petr Adámek.