Na prvních dvou etapách z šesti plánovaných už dělníci pracují. „V první z nich se zaměřují na vytvoření nové vodní plochy, která bude napájená vodou z Ponávky a na její jihozápadní straně vznikne hráz. Bude volně přístupná a a vhodná k posezení,“ popsal Hladík.

Druhá část stavby přiblíží lidem tok řeky. „Při ulici Za Mostem navrhujeme klidovou zónu s přístupem k vodě. Vybudujeme i schody k hladině. Prostor ocení zejména děti, protože bude vhodný ke krmení ptáků,“ dodal primátorčin náměstek.

Při ulici Za Mostem má vzniknout nová vodní plocha pro rekreaci.Zdroj: www.voda.brno.cz

Pro další čtyři etapy projektu nyní vzniká projektová dokumentace. „Na část od Svatopetrské po Hodonínskou ulici zatím nemáme vyhrazené peníze. Má stát deset milionů. Budu usilovat o jejich uvolnění z rozpočtu města,“ řekl Hladík.

V plánu je také vznik posezení na břehu řeky u Hodonínské a Svatopetrské ulice, lesoparku a dvoukilometrová cyklostezka. Ta propojí areál brněnské Vlněny a společnosti CTP Invest u Holandské ulice. „Cyklistů je stále víc i ve městě. Já jezdím na kole častěji než městskou hromadnou dopravou, takže novou trasu rozhodně vítám,“ komentoval Brňan Petr Adámek.