Práce v úseku od Úvozu po odbočení ke Kraví hoře začaly loni v květnu. „Už jsme ukončili opravu vodovodu a kanalizace,“ oznámila mluvčí Brněnských kanalizací a vodáren Renata Hermanová. Nyní stavbaři pracují na rekonstrukci tramvajové trati včetně trakčního vedení.

Tramvaje se do Údolní vrátí na konci dubna. První cestující na trase získají neobvyklý zážitek. „Cesta vede na hvězdárnu, proto jsme se s jejím ředitelem dohodli, že naplánujeme na neděli osmadvacátého dubna hvězdnou jízdu, kdy bude tramvaj řídit kosmonaut,“ popsal generální ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek.

Údolní lépe projdou chodci. „Opravujeme chodníky. Naše práce skončí prvního května,“ zmínila mluvčí městské společnosti Vladimíra Navrátilová.

Ačkoliv se práce teprve blíží ke konci, radní už plánují další poblíž. „V tuto chvíli projektujeme úpravu úseku od Husovy ulice po Úvoz. Do té jsme zařadili také rekonstrukci světelné křižovatky Úvozu a Údolní ulice,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu Robert Kerndl.