Jízdná měla v domově oslavu a přišla jí popřát i rodina. "V domově je to hezké, slušné, nemůžu si na nic stěžovat. Ráno si čtu noviny, mám tady nějaké ty babky, se kterými se bavím," uvedla Jízdná.

Recept na dlouhověkost ani plány nemá. "Já už mám plán jenom umřít, protože nemůžu nic lepšího v těchto letech čekat. Ale oni mě tam ještě nechtějí," vtipkovala seniorka, která o sebe podle vlastních slov celý život pečovala. "Hlavně abych chodila čistá, slušně oblečená, vždycky jsem o sebe dbala. Říkali mi, že kdybych byla větší, byla bych královna krásy. Ale já jsem byla i zamlada taková malá," vyprávěla Jízdná.

Brno, hlavní nádraží. Ilustrační foto
Nový dopravce pro rychlíky z Prahy do Brna? Zájemci mají na nabídky více času

Leitnerová jí za kraj, který zřizuje 29 domovů pro seniory a handicapované, popřála hlavně pevné zdraví. "Paní ale měla takovou energii a vitalitu, jakou si člověk ve 105 letech nepředstavuje. Neustále žije běžným životem, chodí ke kadeřnici, na kávu, stýká se s klienty. Je to obdivuhodné," uvedla Leitnerová.

Jaroslava Jízdná se narodila 19. dubna 1917 ve Velkém Meziříčí. Pracovala v obchodě. Vychovala tři děti a má devět vnoučat.