Projekce začne v půl sedmé večer. „Bude se pak opakovat každou půlhodinu až do deváté hodiny večer. Promítání doprovodí slovo a hudba, lidé se zábavnou formou třeba dozvědí, jak elektronové mikroskopy fungují, a uvidí snímky z nich,“ pozvala hlavní koordinátorka akce Lucie Mezníková z brněnského magistrátu. V přestávkách mezi promítáním se lidé mohou podívat na výstavu a soutěžit o ceny.

Program festivalu je naplánovaný až do neděle. Zájemce čeká řada exkurzí, přednášek a promítání v několika institucích. „Připravili jsme třeba večerní akci After Dark, kde si lidé užijí naši expozici po setmění se speciálním programem zaměřeným na vše, co je lidskému oku neviditelné. O víkendu si zájemci zkusí práci na elektronovém mikroskopu,“ uvedla za zábavný pak Vida Ema Zezulová.

Program bude například i v brněnském Technickém muzeu. „Lidé se potkají s odborníky z firmy ThermoFisher, která vyvíjí přístroje na světové úrovni. Navštíví také expozici elektronových mikroskopů,“ nastínila za muzeum Zuzana Betáková.

Zájemci se mohou vypravit také na brněnskou hvězdárnu. „Ve foyer hvězdárny se v určitých časech uskuteční vzdálený přenos do laboratoří společnosti Tescan, kam se veřejnost běžně nedostane,“ zmínil za společnost Martin Čepička.