Zdůraznila význam podpory. „Najednou se v České republice schovalo zhruba čtyři sta tisíc lidí, kteří utekli před válkou. Polovina z nich jsou děti, které jsou naší budoucností. Jsme neskutečně vděční jižní Moravě za soucit a podporu, za školy pro naše děti a práci pro dospělé. Jsme vděční za důstojný život ve vaší zemí po celou dobu těchto dlouhých měsíců,“ prohlásila Medukha.

Průvod poděkování lidem, kteří podporují Ukrajince, se koná v téměř třiceti městech šestnácti zemí světa. Patří mezi ně Nizozemsko, Itálie, Rakousko, Polsko, Francie, Maďarsko, Skotsko, Spojené státy, Německo, ale také další.

Akci předcházelo setkání na Dominikánském náměstí. Účastníci poklidného průvodu z něj pak pokračovali přes Zámečnickou ulici a náměstí Svobody dále po Rašínově, Joštově a České, aby se pak postupně vrátili zpátky na Dominikánské náměstí.

Skandovali přitom děkujeme, zapojovali se lidé všech věkových kategorií s ukrajinskými vlajkami a symboly. Děti přitom rozdávaly drobné dárečky. „Předáváme tím poděkování za pomoc při pochodu. Je to důkaz vzájemného respektu českého a ukrajinského národa. Obyvatelé České republiky mají velké srdce a na oplátku chceme darovat část své lásky také my,“ dodala Medukha.