Organizátorky očekávají několik stovek lidí. „Češi nás přijali a starali se o nás, jako bychom byli jejich vlastní, a my jsme úžasným lidem v

České republice neskonale vděční. sníme o brzkém vítězství a chceme se vrátit do svojí mírné a volné země, proto prosíme o podporu," sdělila Meducha. Na akci zvou i české matky, které sympatizují a podporují touhu ukrajinských žen.

Setkání účastníků akce je v půl jedné odpoledne na Dominikánském náměstí. Pochod, který má být podle organizátorek pokojný, začne v jednu z Dominikánského náměstí a projde přes Zámečnickou, náměstí Svobody, Rašínovu, Joštovu, Českou, náměstí Svobody a Zámečnickou zpátky na Dominikánské náměstí.

Pochod ukrajinských žen se uskuteční ve stejnou dobu i v mnoha evropských městech. Akce se zúčastní i konzulka Ukrajiny v Brně Anna Proško a brněnská primátorka Markéta Vaňková. „Podporu Ukrajině a jejím obyvatelům považuji za svou morální povinnost. Ruská agrese a vraždění civilních obyvatel včetně těch nejzranitelnějších, tedy dětí, jsou neobhajitelnými a neomluvitelnými činy," řekla Vaňková. Sama je matka dvou dětí. Ve svém vystoupení na konci pochodu plánuje vyjádřit Ukrajinkám solidaritu.