Aktuálně tramvaj s novou tváří najíždí poslední povinné kilometry bez cestujících, do konce týdne se zařadí do běžného provozu. V příštích letech v dopravním podniku postupně zmodernizují všech devětačtyřicet vozů Škoda 13T. „V letošním roce se podaří zrenovovat tři, v příštím roce je v plánu dalších dvanáct,“ sdělila brněnská primátorka Markéta Vaňková.

První tramvaje tohoto typu jezdí brněnskými ulicemi už čtrnáct let. „Vzhledem k tomu, že už vozy z první série najezdily v provozu šest set tisíc kilometrů, nastal podle našeho servisního plánu čas na provedení takzvané velké prohlídky, při které se vůz demontuje na části, zkontroluje a provede výměna opotřebených komponent,“ řekl generální ředitel podniku Miloš Havránek.

Nová podoba vychází z grafického stylu tramvaje Drak, který charakterizují oblé červené linie. „Připomíná kličkování vozů dopravního podniku v městském provozu," poznamenala mluvčí dopravce Hana Tomaštíková.

Na cestující čeká ve zmodernizovaných tramvajích několik úprav. „Některá sedadla jsme pro větší pohodlí otočili po směru jízdy. V interiéru jsme mezi články doplnili osvětlený schodek navíc. Zcela nové je i čalounění na sedadlech, použili jsme stejný vzor jako při výrobě tramvají Drak,“ přiblížil Havránek.

Modernizace jednoho vozu zabere pět měsíců. Podílí se na ní všech sto čtyřicet zaměstnanců ústředních dílen podniku. Náklady na obnovu jednoho vozu jsou zhruba šest milionů korun.