Soutěž dopravní podnik zahájil začátkem února. Přes 260 lidí zaslalo své grafické návrhy na design nových tramvají, zapojili se dospělí, děti, laici i profesionálové. Z těch, které splňovaly podmínky, vybralo vedení podniku tři finalisty, mezi kterými rozhodla v hlasování veřejnost. Z celkového počtu 1070 hlasů vítězný návrh obdržel 648.

Pro vítězný grafický návrh se ve druhém kole stejným systémem vybíralo jméno. Sešlo se pětapadesát návrhů. „Návrhy vycházely z historie Brna a jeho symbolů, brněnského hantecu, nebo z vítězného grafického návrhu na podobu nových tramvají,“ dodal Havránek.

Veřejnost ve finále vybírala mezi jmény Evička, Ester, Sisi a Drak, poslední název soutěž přesvědčivě vyhrál. Z necelých dvou a půl tisíců hlasů získal téměř polovinu. Na druhém místě skončila Evička, dále Sisi a poslední Ester. Mezi návrhy, které do užšího výběru nepostoupily, byly například Dr. Šalinberg, Štatlařka, Grandšalina, Housenka a další.

Autorem vítězného grafického návrhu je Miroslav Rajnoha, autorem návrhu jména Anton Somov. Oba dopravní podnik ocení 18. května na Dni otevřených dveří v Medlánkách.