Na dopis, který odešel z magistrátu loni v březnu, ve středu upozornilo hnutí Brno+. „Zcela staví na hlavu postoj města, které dlouhá léta tvrdí, že komunikace jsou součástí pozemků ve vlastnictví města a proto také městu patří,“ komentoval předseda hnutí Robert Kotzian.

Podle náměstka brněnské primátorky Tomáše Koláčného však dopis vedení města k ničemu nezavazuje. „Nikdy jsme neuznali, že pan Procházka je vlastníkem těchto majetků. Autorka dopisu na pozici vedoucí úseku končí,“ řekl.Současně ve středu radní vyzvali k odstranění beteonových překážek bránících ve vjezdu na parkoviště u Hokejové haly dětí a mládeže. „Dle názoru právníků se společnost Czechcity a další subjekty vybíráním parkovného a umístěním bloků mohly dopustit několika deliktů, například zamezení průjezdu řidičů, neoprávněného zabrání veřejného prostranství a dalších,“ dodal Koláčný.

Znemožnění vjezdu na parkoviště u haly kritizuje předseda hokejového klubu Technika Brno Pavel Kubica. „Parkovat se tam nedá. Každý proto auto odstavuje, kde se dá. V době zvýšených tréninků mladších dětí, které vozí rodiče, dochází v okolních ulicích k parkovacímu kolapsu. Kvůli této situaci k nám také dvě děti už přestaly dojíždět. Rodiče to prozatím vzdali,“ řekl.

Identikit hledaného.
Policisté pátrají po muži, který v Líšni znásilnil ženuZábrany mají proto podle Koláčeného do týdne zmizet, jinak je město nechá odstranit. S takovým postupem však Czechcity nesouhlasí. „Pokud město učiní protiprávní kroky a svévolně odstraní nebo poškodí zařízení parkoviště, jsme připraveni využít dostupných právních prostředků k ochraně majetku a práv společnosti,“ uvedla společnost ve svém vyjádření.