„Jsme velmi hrdí na to, že v Ivančicích stojí památník nejvýznamnějšího českého secesního malíře, našeho rodáka, Alfonse Muchy. Muzeum, které je současně památníkem, ale už nutně potřebuje rekonstrukci a my na ni sháníme peníze pomocí příspěvků od dárců,“ řekl místostarosta Ivančic Roman Sládek.

Skici Tří věků k účelu obnovy muzea poskytl zdarma malířův vnuk John Mucha. „Alfons Mucha namaloval mnoho původních skic Tří věků, které se dochovaly v různém stavu, ale žádná z nich nebyla pro tento účel vhodná. Rozhodl jsem se, že Ivančicím poskytnu Tři věky v dosud nezveřejněné kolorované verzi,“ uvedl vnuk.

Festival Pop Messe ovládne stadion za Lužánkami a areál Boby centra v červenci. Vystoupí třeba Ventolin.
Opuštěný stadion za Lužánkami rozezní koncerty. I festival populární hudby

Zájemci si mohou na internetu zakoupit tři sběratelské pohlednice s vyobrazením triptychu, každá je v nákladu dvaceti tisíc kusů. Na zadní straně mají stírací pole, které majitelům umožní získat třeba vstupenku do muzea, knihu nebo poukaz na reprodukci Muchova obrazu.

Pohlednice vytiskla Státní tiskárna cenin. „Na přední stranu jsme umístili kromě triptychu také podobiznu Alfonse Muchy a jeho podpis, obojí lze ale vidět pouze pod ultrafialovým světlem,“ zmínil ředitel tiskárny Tomáš Hebelka.

Akci na sesbírání příspěvků od dárců zajišťuje společnost Charitativní losy.