Předchozí
1 z 5
Další

PO ŠESTI LETECH. Veletrh Techagro se konal naposledy v roce 2018. Důvodem velké proluky byl covid a následné pocovidové dozvuky. „Vystavovatelé mají zájem. Nyní máme 430 firem, z toho sto je ze zahraničí," přiblížil Maliňák.

Na výstavní ploše si mohou návštěvníci prohlédnout různé traktory a další zemědělskou techniku. „Firma Zetor Tractors třeba předvede svůj nový prototyp, který je připravený pro chytré zemědělství," sdělil Maliňák.

V neděli začíná veletrh Techagro na brněnském výstavišti. Vystavovatelé už tam přivážejí velké stroje.
VIDEO: Traktory, obří zemědělská technika. Brněnské výstaviště plní velké stroje

UNIKÁTNÍ KOČÁR I TROFEJ. Výjimečnou příležitost budou mít návštěvníci veletrhu Silva Regina. Uvidí tam trofej jelena z obory na Děčínském Sněžníku, jehož ulovil Franz Vogt 21. srpna 1935. „Na veletrhu bude také myslivecká střelnice," zmínil Alexander Pospíšil ze Silvajagd.

Na veletrhu představí také lovecký kočár arcivédvody Karla, posledního českého krále a rakouskouherského císaře. „V doprovodném programu si mohou příchozí vyzkoušet také simulátor harvestoru," doplnil Pospíšil.

Brněnský sběratel Lukáš Fajtl získal legendární hasičskou cisternu Tatra 138. I díky pomoci Deníku. Před čtrnácti dny auto přivezl do Brna.
Brněnský sběratel si splnil sen. Má legendární Tatru 138, i díky článku v Deníku

CHYTRÁ FARMA. Největší novinkou veletrhu Techagro je projekt Chytrá farma. Reflektuje nové trendy v zemědělství. „Zabývá se digitalizací, precizním zemědělstvím, novinkami, které usnadňují práci zemědělců," uvedl Maliňák. Nachází se v pavilonu F.

Exponáty a novinky vystavovatelů v Chytré farmě jsou spojeny s nejmodernějšími technologiemi. „Lidé uvidí například první ultrapřesný postřikovač Ecorobotix Ara, řízený prvky umělé inteligence," informoval mluvčí veletrhu Jiří Palupa.

Zdroj: BVV

DOPRAVA. Zástupci Veletrhů Brno apelují na to, aby návštěvníci zvážili cestu na výstaviště městskou hromadnou dopravou. Brněnský dopravní podnik posiluje na dobu veletrhů spoje. na výstaviště budou jezdit posilové tramvajové linky P1 a P2.

Pokud lidé už pojedou autem, pak mají počítat s dostatečnou časovou rezervou. „Návštěvníci mohou parkovat jak uvnitř areálu, tak vně na vyhrazených parkovištích. Třeba u Zvonařky nebo u Anthroposu. Pro ještě lepší komfort jsme připravili pro návštěvníky novinku v podobě mobilní aplikace, která je zaměřena na parkování. Návštěvníci v ní uvidí obsazenost jednotlivých parkovacích míst," nastínil Maliňák.

Za přesun překážejících aut při blokovém čištění nově řidiči zaplatí tři a půl tisíce.
Drahé stání auta v ulici při blokovém čištění v Brně: hříšníků po zdražení ubylo

VSTUPNÉ. Denně od devíti hodin ráno do šesté večerní bude otevřeno výstaviště po dobu veletrhů. Ve čtvrtek pak do čtyř. Základní jednodenní vstupné vyjde na 170 korun. Platí pro všechny tři veletrhy. „Letos máme výhodné podmínky pro autobusové zájezdy a další organizované skupiny nad patnáct lidí," podotkl Maliňák.

Tyto větší skupiny získají na vstupné výraznější slevu, navíc v poslední den, ve čtvrtek mají vstup zdarma.