Z někdejší kavárny je jedinečný výhled na Brno a okolí. Zájemci tam mohou uspořádat společenské události, například svatby, rodinné nebo firemní akce. „Vrátit prostory bývalé kavárny lidem je správné. Mnoho z nich zde poznalo své nynější partnery, chodili sem za odměnu na pohár, nebo mají na toto místo další krásné vzpomínky,“ řekl nedávno kohoutovický starosta Jakub Hruška.

Podle něj už lidé o prostory projevují zájem a ptají se na volné termíny a podrobnosti pronájmu. „S majiteli kohoutovických kaváren také uvažujeme o možnosti pravidelnější akce pro veřejnost, kterou by byl den otevřených dveří spojený s prezentací jednotlivých kaváren. Bylo by to takové připomenutí původního účelu objektu,“ zmínil Hruška. Podobných akcí by podle něj mohlo být několik za rok.

Vybavená společenská místnost pojme zhruba čtyřicet lidí. Prostory byly přístupné už od roku 2019, ale doposud podle starosty pouze střídmě. „Celá rekonstrukce včetně sociálního zařízení vyšla na téměř pět a půl milionu korun," vyčíslil Hruška.

Minimální́ doba užívání jsou dvě hodiny a ceny jsou rozděleny dle typu pořádané akce. Například rodinné setkání trvající tři až čtyři hodiny vyjde na dvanáct set korun. Představitelé městské části uvažují také o zpřístupnění ochozu o patro níž. Mohla by tam vzniknout vyhlídka pro Brňany.