Náklady na rekonstrukci téměř půl kilometru trati činí šedesát milionů korun. „V úseku od zastávky Semilasso po Tylovu odstraníme stávající kolejový rošt a nahradíme jej novou moderní konstrukcí. Při rekonstrukci použijeme všechny dostupné odhlučňovací prvky, jako jsou antivibrační rohože a pryžové bokovnice,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Pracovníci Brněnských vodáren a kanalizací obnoví kanalizaci v úseku mezi Semilassem a ulicí Boženy Němcové. Šedesát metrů potrubí opraví otevřeným výkopem, dalších sto pomocí moderních bezvýkopových technologií. „Důvodem opravy je špatný technický stav kanalizace, která byla položena už v roce 1929,“ vysvětlil vedoucí útvaru inženýrských služeb vodáren Jaromír Peška.

 Nehoda v brněnské Slatině na křižovatce ulic Krejčího a Šlapanická.
Děsivá nehoda ve Slatině: naboural do stromu, zůstal uvězněný v kabině auta

Omezení provozu autobusů na Palackého třídě.Omezení provozu autobusů na Palackého třídě.Zdroj: DPmBProvoz na rekonstruované trati zůstane zachovaný po jedné koleji. Místem jezdí do Řečkovic a opačným směrem tramvaje linky 1. Autobusy je nahradí pouze krátkodobě při několika víkendových výlukách.

Cestující musí počítat se změnami hlavně u autobusových spojů. „Linky 41, 71 a noční N91 pojedou ve směru do centra odklonem přes Žitnou a Novoměstskou ulici ke královopolskému nádraží. Noční spoje N90 pojedou ve směru do centra v úseku Vozovna Medlánky – Husitská odklonem a vynechají zastávky Tylova a Semilasso. Ve směru z centra cestující svezou po své trase,“ nastínil provozní ředitel dopravce Jan Seitl.

Kurýr dovážející jídlo na kole.
Stížnosti na kurýry: Aby musela uhýbat žena s kočárkem, je špatně, vadí Brňanům

Změna organizace dopravy začne platit od pátečních (25. března) jedenácti hodin večer, potrvá až do konce června. Kvůli opravě předjízdných pruhů a kanalizace čeká na běžné řidiče uzavírka. Po celou dobu bude úsek Palackého třídy mezi kolmými ulicemi Kosmova a Mánesova průjezdný pouze pro městskou hromadnou dopravu, zásobování a osobní dopravu k prodejně Lidl.

Loni se stavbaři zaměřili na tramvajovou trať i kanalizaci přímo v trojúhelníkové křižovatce před Semilassem. V oblasti vyměnili 167 metrů kanalizace, 210 metrů vodovodu, 350 metrů trati i nového povrchu silnice.