Plošné opatření pro všechna lůžková oddělení zařízení platí do odvolání. „Zákazem chceme ochránit naše pacienty i personál, který také trpí zvýšenou nemocností,“ vysvětlil ředitel úrazové nemocnice Zdeněk Buštík.

Ostatní brněnské nemocnice zatím návštěvy nezakázaly. Lidem však doporučují, aby zvážili svůj zdravotní stav, pokud se chystají navštívit jejich pacienty. „I obyčejná rýma nebo kašel mohou pacientům uškodit,“ poznamenala mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Dana Lipovská.

Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, v pátek jihomoravští hygienici oznámili, že je v kraji 1711 nemocných na sto tisíc obyvatel. Region se tak ocitl na prahu chřipkové epidemie. „Vyšší nemocnost, než je celokrajský průměr, je v okresu Blansko s nejvyšším podílem chřipky,“ upozornila vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Renata Ciupek.

Na šíření chřipky už zareagovali zákazem návštěv nemocnice v Břeclavi, Hodoníně, Hustopečích, Kyjově a Znojmě. Vedení blanenské nemocnice lidem pouze doporučuje zvážit svůj zdravotní stav. Bez omezení pro návštěvníky funguje zařízení ve Vyškově a Boskovicích.