Jeho plány se nelíbí primátorovi Romanu Onderkovi, hetmanovi Stanislavu Juránkovi, zaměstnancům, ani pacientům. Ti sepisují petice. Politici ale hodlají jednat.
„Do čtrnácti dnů se sejdu s hejtmanem. Chci s ním probrat možnosti, jak zachránit Úrazovou nemocnici tam, kde stojí a ve stejném rozsahu, včetně trauma centra,“ prohlásil Onderka. Juránek jeho iniciativu vítá.
„K dialogu jsem připraven. Musíme společně najít řešení, aby nemocnice, která přesahuje rámec kraje, nepřestala fungovat ani na minutu,“ komentoval schůzku hejtman.
Jak ale nemocnici zachránit, zatím ani jeden přesně neví.
„Žádné varianty zatím nejsou. Nemocnice hlavně nesmí přestat fungovat ani na minutu,“ uvedl Juránek.
Záměr přeměnit síť brněnských nemocnic představil Julínek na začátku dubna. Chce přestěhovat špičkové traumacentrum z Úrazové nemocnice do Bohunic. Petici proti tomu podepsalo už čtyřiadvacet tisíc lidí. Ministerstvo si za tím stojí.
„Jestli chce město nemocnici koupit, můžeme o tom jednat. Ale traumacentrum přeneseme do Bohunic,“ komentoval snahy politiků mluvčí ministerstva Tomáš Cikrt.
Vedení města se nelíbí také složení komise, která má případné rušení nemocnice zhodnotit. Julínek totiž rozhodl, že za město Brno bude v komisi ředitel nemocnice U milosdrných bratří Daniel Rychnovský. „Nikdo tam za město není, je to lež,“ uvedl Onderka. Podle Cikrta má být ale komise složená z odborníků, kteří znají Brno a to Rychnovský je.
Experti z oboru nad plány ministerstva jen kroutí hlavou. „Je dobře, že se město a kraj spojí. Jestli se Úrazová nemocnice rozbije na několik částí, bude to největší zločin na zdravitnictví od druhé světové války,“ myslí si odborný lékař a soudní znalec pro chirurgii a traumatologii Jaro