Jednou z organizací, jež roušky dostanou, je Nadační fond dětské onkologie Krtek, který spolupracuje s Dětskou nemocnicí v Brně. Každý rok se tam léčí zhruba 150 dětských pacientů s rakovinou. „Budeme je rozesílat našim pacientům. Musíme zásobit i rodiče, kteří přijedou s dětmi na vyšetření, a další rodinné příslušníky,“ zmínila ředitelka nadace Eva Kroupová.

Další je Klub nemocných cystickou fibrózou, který se stará o více než šest set pacientů s touto nemocí po celé republice. „Karanténa, která naše republika, to je něco, s čím naši pacienti žijí od narození. Musí se velmi chránit, aby se do jejich dýchacích cest nedostali viry a infekce,“ poznamenala ředitelka Simona Zábranská.

Organizací, které ústenky získají má být podle Zimové celkem šest po celém světě. O roušky je obrovský zájem. „Na e-shopu bychom objevenou zásobu roušek prodali do celého světa za pět minut,“ zmínila Zimová.

Dalších třicet tisíc ústenek darovali ve středu zástupci firmy vládě. „Okamžitě zahájíme jejich distribuci pro české zdravotníky,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Společnost bude navíc od poloviny dubna dodávat nově vyvinuté speciální respirátory s filtrem obohaceným o akcelerovaný oxid mědi.„Společnost Respilon dodávat od dubna sto tisíc speciálních respirátorů týdně. Budou určeny hlavně pro lékaře v terénu a v nemocnicích,“ upřesnil náměstek ministra Filip Vrubel.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník