Případ se stal v úterý večer ve Starém Lískovci. „Na muže zaútočil středně velký pes. Byl v domě uvázaný u elektrického invalidního vozíku zcela bez dozoru,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Jak doplnila, přes prvotní šok se muž snažil před agresivním psem utéct. Přestože se mu to povedlo, pes ho stihl pokousat na levém stehně a předloktí. „Poraněný si pak sám přivolal záchrannou službu, a právě osádka sanitky vyrozuměla strážníky. Majitel psa tou dobou údajně posedával venku na lavičce, báli se proto, aby agresivní zvíře uvnitř neohrozilo ještě někoho dalšího,“ popsala Skřivánková.

Policejn auto, ilustrační snímek.
Střelba v Novém Lískovci v Brně: souboj psů ukončil výstřel, jeden pes je mrtvý

Strážníkům bezmála sedmdesátiletý majitel psa sdělil, že se mu udělalo nevolno a šel se nadýchat čerstvého vzduchu. „Předložil očkovací průkaz psa a přislíbil, že s ním zajde na vyšetření k veterináři. Zvířeti mezitím nasadil provizorní náhubek, který mu zapůjčili místní obyvatelé. Případem se budou dál zabývat úředníci,“ uzavřela mluvčí strážníků.

Vážná zranění po pokousání psem utrpěla v Pršticích u Brna starší žena. Mluvčí policie Petr Vala sdělil, že hlídka vyrazila na místo poté, co jim zavolala jedna ze sousedek napadené ženy. Když policisté přijeli, slyšeli ze dvora volání o pomoc.

Pohled na nádražní budovu z ulice Trnitá, od autobusového nádraží Zvonařka. Nahoře současný vstup a budova Dolního nádraží, dole vizualizace budovy nového Hlavního nádraží. Původní cihlovou stavbu by měl nahradit impozantní portál ze skla, oceli a dřeva.
Tady postaví nové brněnské hlavní nádraží. Srovnejte si, jak se oblast promění

„Pes poté zaútočil i na hlídku, kolegové ho nejprve odkopli, ale v napadání pokračoval,“ popisoval mluvčí Vala dění na místě. Na řadu tak přišel paralyzér. Zvíře se však rychle vzpamatovalo a uteklo. Našli ho po několika hodinách. Vážně zraněnou ženu převzali do péče záchranáři.

Jen na jihu Moravy řešili záchranáři desítky případů pokousání psem ročně. Jde o nešťastná setkání venku, ale i nečekané útoky zvířat vůči svým majitelům.

NEPŘEHLÉDNĚTE: