Přihlásit se do volebního boje mohli politici do úterní čtvrté hodiny odpolední. „V termínu podalo kandidátní listinu dvaadvacet stran,“ potvrdil mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

Kromě stran zastoupených v zastupitelstvu vyhlásila útok na ovládnutí radnice i nová uskupení. Jedním z nich je třeba Smart moravská metropole. Povede ji náměstek primátora a bývalý předseda brněnské TOP 09 Jaroslav Kacer. „Chci, aby si lidé mohli cokoli vyřídit odkudkoli. Dále se budeme věnovat vzdělání, aby se děti už od školy učily kritickému myšlení a úpravě veřejného prostředí,“ uvedl lídr.

Dopravní podnik čistí sedačky v tramvajích novým způsobem
Po Brně jezdí čistší tramvaje. Dopravní podnik sedáky umývá novým způsobem

Dalším novým adeptem na správu města jsou Slušní lidé a Soukromníci. Kandidátní listinu podali i ve čtrnácti městských částech. „Na facebooku máme hodně fanoušků. I podle ohlasů lidí to vypadá, že snad uspějeme,“ sdělil lídr Zdeněk Pernica.

Větší počet kandidátů podle politologa Lubomíra Kopečka odráží situaci, kdy existuje víc aktivních menšin, které se chtějí prosadit. „Drobí se také proudy. Do sněmovny se dostalo devět stran, nejvíc od devadesátých let,“ uvedl.

Ilustrační foto
Alkohol u dětí? Letos na jihu Moravy v pití trhají rekordy